سیم بکسل

سیم بکسل آسانسور (Towing wire)  بسته به نوع کاربرد و مقدار نیروی کششی که دارد می تواند دو نوع مغزی فولادی و الیافی داشته باشد. کاربرد مغزی فولادی (WSC: Wire Strand Core ) در مواقعی است که نیروی کششی و استحکام طناب اهمیت بیشتری داشته باشند. همچنین نوع مغزی الیاف( FC: Fiber Core) در هنگامی که انعطاف مهم باشد کاربرد دارد.

مشخصات سیم بکسل آسانسور

Core ، Wire ، Strand ،Wire Rope ، Center Wireاجزای تشکیل دهنده سیم های بکسل می باشند. معمولا سیم بکسل سه نوع به شرح زیر است:

  • کاربرد سیم از جنس فولاد بدون روکش (غیر گالوانیزه) در مواردی که عامل فرسایش از اهمیت بیشتری دارد و احتمال زنگ زدگی کم باشد.
  • فولاد گالوانیزه دارای روکش روی بوده و در برابر آب دریا، هوا، رطوبت و سایر عوامل محیطی موثر در زنگ زدگی مقاومت بیشتری داشته و در صنایع کشترانی، شیلات استفاده می شود.
  • سیم از جنس فولاد استینلس استیل بیشترین کاربرد را دارد زیرا در برابر حرارت و زنگ زدگی از مقاومت مناسبی برخوردار است.

 

مغزی سیم بکسل آسانسوری

مغزی قسمت مرکزی طناب سیم بکسل را تشکیل می دهد که به دور آن رشته هایی تابیده شده است. نگهداری رشته های طناب از وظایف مغزی می باشد. برای اینکه در زمانی که طناب زیربار است، مغزی مانع تماس بین رشته ها نشود باید قطر آن به اندازه کافی بزرگ باشد.

مغزی سیم بکسل آسانسور از دو نوع فولادی و الیافی که با IWRC و FC معرفی می‌ شوند،  تشکیل شده است. یک معیار بسیار مهم برای انتخاب مغزی ، نوع کاربرد سیم بکسل می باشد.

سیم بکسلی که دارای مغزی فولادی با استحکام بالا است از انعطاف کمتری برخوردار است. این مغزی از چند رشته ساخته می شود که بافت خاصی دارد. چنانچه مغز فولادی یک سیم بکسل مستقل باشد به آن مغزی سیم بکسل مستقل یا IWRC گفته می شود. مغزی فولادی در سیم بکسل با قطر کمتر از ۱۰میلی‌متر معمولاً یک رشته مفتول فولادی WSC خواهد بود.

 

سیم بکسل

 

برای ساخت مغزی الیافی FC از  الیاف مصنوعی یا الیاف طبیعی  استفاده می شود. هر چند در حال حاضر استفاده از الیاف مصنوعی مانند پلی‌پروپیلین به شکل چشم گیری به عنوان مغزی سیم بکسل مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

اما هنوز برای ساخت سیم بکسل به صورت متداول از کنف طبیعی استفاده می شود.

در مواقعی که به نیروی کشش و استحکام طناب بیشتر از عوامل دیگر نیاز باشد، از مغزی فولادی استفاده می شود. اما در مغزی الیافی قابلیت انعطاف در مقایسه با نیروی کشش از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد.

انواع تاب سیم بکسل آسانسوری

از لحاظ نوع تاب سیم بکسل به دو دسته معمولی و لنگ تقسیم بندی می شود. معمولا سیم بکسل های آسانسور با تاب معمولی به دلیل استفاده آسان تر، کاربرد رایج تری دارند.

اما برای استفاده در آسانسورهای باری و مسافری نوع تاب لنگ بهتر است زیرا دارای مقاومت بیشتری در برابر سایش می باشد.

1.سیم بکسل آسانسور با تاب معمولی

در سیم بکسل با تاب معمولی، جهت تاب مفتول ‌ها در یک رشته مخالف جهت تاب رشته ‌ها می باشد. از ویژگی های این نوع سیم می توان به میل کم آن به از هم باز شدن یا گره خوردن در برابر فشار، مقاومت بالا در برابر لهیدگی و تغییر شکل اشاره کرد.

البته این نوع سیم بکسل با تاب معمولی  در مقایسه با سیم بکسل با تاب لنگ دارای مقاومت در برابر سایش و قابلیت انعطاف کمتر  می باشد.

2.سیم بکسل آسانسور با تاب لنگ

در سیم بکسل با تاب لنگ یا ( John Lang) جهت تاب مفتول در یک رشته با جهت تاب رشته ها در طناب یکی می‌ باشد. سیم بکسل ‌های با تاب لنگ در برابر سایش مقاومت بیشتری از سیم بکسل‌ های با تاب معمولی دارند.

البته میزان تمایل به گره خوردگی و یا بازشدگی در این نوع تاب بیشتر است بنابراین باید هنگام کار با این نوع سیم بکسل دقت بالایی داشت. بیشترین کاربرد سیم بکسل آسانسور با تاب لنگ برای مواردی است که هر دو سر طناب مهار شده باشد.

مراحل بافت سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل را در کارخانه بافت سیم  طبق سفارش کارخانه مصرف‌کننده با طول مختلف می‌ برند. در مرحله بعد نوک آن ها را به صورت شبكه‌ای از هم باز می ‌كنند و در سپس با دمگیر بسته می بندند.

بعد از اینکه سر شبکه شبکه شده سیم بکسل به شکل حلقه ای در آمد، توسط سمبه و چکش و گازانبر سر سیم تار به تار شده و در سیم اصلی بافته می‌ شوند. توجه کنید که هر تار از سیم بکسل باید سه مرتبه بافته شود.

ویژگی های بافت سیم بکسل آسانسور

  • طول بافت سیم بکسل برای بلند کردن بار نباید از ۲۰ الی ۲۵ برابر قطر خود سیم بکسل کمتر باشد.
  • اگر قطر سیم بکسل ۱۵ میلی‌متر است طول بافت سیم بکسل باید ۳۷۵-۳۰۰ میلی‌متر باشد.
  • هر ۵ میلی‌متری كه به بافت اضافه شود باید از ۲۸ به بالا ۵ مرتبه هر رشته بافته شود.
  • نباید از نقطه گلوی حلقه سیم بکسل تا آخرین نقطه بافت آن کمتر از ۵۰ سانتی‌متر باشد.
  • باید ۷۵ سانتی‌متر طول بافت از ضخامت یا قطر ۲۷ میلی‌متر به بالا باشد.

 

پیشنهاد می شود مقاله انواع جرثقیل سقفی (Overhead crane) | و کابردهای آن را نیز مطالعه نمایید.

 

انواع جهت بافت سیم بکسل

از لحاظ نوع بافت سیم های بکسل بر طبق جهت بافت کلاف نام گذاری می شوند. به این ترتیب اگر جهت کلاف‌ها از چپ به راست تابیده شده باشند به این نوع بافت سیم، راست‌بافت می ‌گویند.

این نوع بافت با علامت z روی سیم بکسل نشان داده می‌ شود. چنانچه جهت کلاف‌ها از راست به چپ تابیده شده باشد،  آن را چپ‌بافت می‌ گویند و با علامت s روی سیم بکسل نشان داده می‌ شود.
از سیم بکسل صلیبی راست ‌بافت و چپ ‌بافت برای تهیه سیم بکسل بلندکننده بار استفاده می‌ شود. زیرا  سیم بکسل ‌های صلیبی یا دو طرفه نیروی کششی را بهتر تحمل می ‌کنند.

ولی سیم بکسل‌ های یک ‌طرفه به این دلیل که میل به باز شدن و شل گردیدن بافت‌ ها و رشته‌ ها در آن ها زیاد است، قابلیت انعطاف و مقاومت پوششی بیشتری دارند. این سیم بکسل های یک طرفه در جراثقیل‌ها کمتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند و از سیم بکسل ‌های یک‌طرفه برای بلند کردن بار نباید استفاده شود.

انواع بافت سیم بکسل

برای تولید سیم بکسل از چهار نوع بافت استفاده می شود که هر یک قابلیت های خاصی داشته و برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

1.ویژگی های بافت Seale سیل

 

تعداد مفتول‌ هایی که دور مفتول اصلی قرار گرفته‌اند با هم مساوی هستند و با یکدیگر رشته طناب اصلی را تشكیل می‌ دهند.

قطر مفتول ‌های درونی كمتر از قطر مفتول‌ های بیرونی است.

در هر ردیف بافت قطر کلیه مفتول‌ ها یکسان است.

به دلیل ضخیم بودن مفتول‌های بیرونی دارای مقاومت سایشی بالایی هستند.

2.بافت Warrington وارینگتون

در ردیف بیرونی این نوع بافت وارینگتون، مفتول‌های نازک و ضخیم بصورت یک در میان هستند. مفتول ‌های نازک و ضخیم در ردیف بیرونی تركیبی هستند. بنابراین طناب ‌های با بافت وارینگتون نسبت به طناب‌های سیل انعطاف بیشتری دارند.

3.ویژگی های بافت Filler فیلر

در بافت فیلر مفتول‌ ها در همه ردیف ‌ها از نظر قطر مساوی هستند.

در فضای خالی،قسمتی به نام فیلر وجود دارد که در مفتول ‌های نازکی بین مفتول‌ های ردیف بیرونی و ردیف درونی قرار می‌گیرند.

طناب‌های بافت فیلر سطح فلزی بیشتری داشته، از قابلیت انعطاف و هم مقاومت سایشی بالاتری نیز برخوردار هستند.

4.بافت Standard استاندارد

طناب های بافت استاندارد به دلیل داشتن انعطاف بالاتر، در صنایع مختلف کاربردهای متنوع تری نیز دارند. در این نوع بافت مفتول ‌های تشکیل‌ دهنده هر رشته از نظر قطر یکسان هستند.

قطر سیم بکسل آسانسور چقدر است؟

اندازه قطر های سیم های آسانسورها متفاوت است که پرکاربردی ترین آن ها شامل سایز قطر 8 میلی متر، 10 میلی متر، 11 و 12 میلی متر می باشد.

چرا از سیم بکسل‌ ها در آسانسور استفاده می شود؟

بسیاری ار سیم ‌های فولادی و ریسمان ‌های سیمی فولادی به دلیل طراحی و ساختار  خاصی که دارند برای استفاده در آسانسورها دارای مزایایی می باشند.

1)فراوانی سیم ها و ریسمان های سیمی فولادی

2)قبل از رسیدن به شرایط بحرانی از طریق معیارهای خارجی قابل مشاهده می توان پایان مدت سرویس یا ترجیحاً زمان صحیح تعویض ریسمان را تشخیص داد.

اهمیت روغنکاری سیم بکسل آسانسور

سیم‌ های بکسل بر روی موتور و کابین و حرکت روی قرقره ها دائما درحال کشش و اصطکاک هستند که این شرایط سبب از بین رفتن فولاد می گردد. یکی از روش های کاهش این اصطکاک، روغنکاری سیم بکسل است.

با انجام روغنکاری میزان حرارت تولیدی و میزان سایش و بطور کلی اصطکاک در هنگام حرکت سیم های بکسل به حداقل می رسد. در نتیجه سبب افزایش عملکرد، دوام مناسب و افزایش عمر سیم بکسل می شود.

برای روغنکاری بهتر سیم بکسل باید در قسمتی که رشته‌ها کمی از هم باز می ‌شوند مانند زمانی که سیم بر روی قرقره‌ها حرکت می‌ کند، انجام شود. زیرا روغن کاری در این مکان ها سبب جذب بیشتر روغن می گردد.

قابلیت نفوذ بالا در سیم، پوشش دادن بخش های داخلی و خارجی سیم ها و محافظت از سیم بکسل در برابر خوردگی و زنگ زدگی از جمله ویژگی های روغن مناسب برای روغنکاری سیم بکسل می باشد.

 

 پیشنهاد می شود مقاله ساختار سیم بکسل | و کاربردهای متنوع آن در صنایع مختلف را نیز مطالعه نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *