سیم بکسل

سیم بکسل(wire rope)  از جنس فولاد بوده و نقش آن معلق نگه داشتن کابین و وزنه تعادل در چاه می باشد. این سیم ها از سیم فولادی یا (Wire)، رشته (Strand ) و مغزی (Core) ساخته می شوند. مراحل ساخت سیم بکسل یا طناب فولادی به این شکل است که سیم ها به هم بافته شده و رشته ها را بوجود می آورند و سپس تعدادی از این رشته ها به دور یک هسته روغنکاری شده و منعطف از جنس کناف می پیچند و در نتیجه سیم بکسل ساخته می شود. برای افزایش عمر مفید سیم بکسل و بالا بردن ضریب ایمنی کار باید از روغن مناسب و برنامه منظم روغنکاری استفاده کرد.

سیم بکسل آسانسور  چیست؟

سیم بکسل بعد از موتور از جمله لوازم مکانیکی اصلی آسانسورها به شمار می رود. وظیفه سیم بکسل در آسانسورهای کششی اتصال بین کابین و قاب وزنه است که به وسیله فلکه موتور باعث حرکت کابین و قاب وزنه می گردد. سیم بکسل با توجه به نوع موتور آسانسور، نوع کاربری و ظرفیت و توقف آن دراندازه ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند.

 

پیشنهاد می شود مقاله سیم بکسل آسانسور چیست | و چه کاربردی دارد؟ را نیز مطالعه نمایید

 

سیم بکسل

اجزای سیم بکسل

ساختار سیم بکسل از سه جز شکل یافته اند که به شرح زیر می باشد.

  • مفتول ها که استرندها را می سازند
  • استرندها که بصورت مارپیچ دور یک هسته یا مغزی قرار می گیرند
  • هسته یا مغزی

1.هسته یا مغزی سیم بکسل

قسمت اصلی سیم بکسل را مغزی تشکیل می هد و از جنسی ساخته شده که قابلیت نگهداری استرندها را در شرایط مختلف دارد. در ساختمان مغزی از الیاف گیاهی، مصنوعی و یا فولاد استفاده می شود و  مغزی فولادی خود یک استرند مستقل می باشد.

این مغزی خود به چهار دسته تقسیم می شود که به شرح زیر است.

  1. مغزی الیاف FC: Fibre Core
  2. مغزی سیم بکسل مستقل IWRC: Independent Wire Rope Core
  3. مغزی استرند مفتول WSC: Wire Strand Core
  4. مغزی پلاستیکی PC: Plastic Core

 

نقش مغزی در سیم بکسل آسانسور چیست؟

تقسیم یکسان تنش ناشی از استرندهای اطراف به دور خود.

مغزی، ستون اصلی سیم بکسل ها است.

جلوگیری از ارتباط بین استرندها با یکدیگر که موجب افزایش فشار درونی و افزایش سفتی می شود. مغزی سیم بکسل می تواند ضربه و شوک ناگهانی وارد بر سیم بکسل را درون خود جذب کند.

این مغزی قادر است روغن را در خود جذب کند، در نتیجه داخل سیم بکسل را همواره روغن کاری می کند.

نامگذاری سیم بکسل بر چه اساسی انجام می شود؟

طبق سه مشخصه تعداد استرندها یا رشته ها در سیم بکسل ، تعداد مفتول در هر استرند و بر اساس ساختار سیم بکسل یا ترتیب هندسی مفتول ها در سیم بکسل، این سیم ها نام گذاری می گردند. برای مثال ؛ سیم بکسل ۱۹*۶ یعنی ۶ استرند و ۱۹ مفتول یا سیم بکسل ۳۷*۶ یعنی دارای ۶ استرند و ۳۷ مفتول است.

آشنایی انواع سیم بکسل ها

سیم بکسل ها از لحاظ مفتول، مغزی و بافت به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که در ادامه به شرح هر دسته می پردازیم.

۱. از لحاظ مفتول

بطور کلی مفتول بکسل ها به سه نوع مفتول بدون روکش یا غیر گالوانیزه، مفتول فولادی گالوانیزه و مفتول فولادی استنلس استیل تقسیم می شوند.

نوع اول مفتول بدون روکش (غیر گالوانیزه):

کاربرد این نوع مفتول در مواردی است که عامل فرسایش در تعیین طول عمر طناب نقش مهمتری دارد و همچنین بکسل کمتر در معرض زنگ زدگی قرار می گیرد.

نوع دوم مفتول فولادی گالوانیزه:

سیم بکسل با مفتول فولادی گالوانیزه دارای روکش یکنواخت روی می باشد. این روکش، سیم بکسل را در برابر زنگ زدگی رطوبت هوا  و سایر عوامل موثر در زنگ زدگی، مقاوم می کند. این نوع مفتول ها بیشتر در صنایع شیلات، کشتیرانی و کارهایی که عوامل زنگ زدگی فعال اند، کاربرد فراوان دارند.

نوع سوم مفتول فولادی استنلس استیل

این نوع مفتول سیم بکسل استحکام بالایی داشته، در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و می تواند تا حرارت ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد نیز مقاومت بالایی داشته باشد.

۲. از لحاظ مغزی

از لحاظ نوع جنس مغزی یا هسته سیم بکسل به دو نوع مغزی کنفی و مغزی فولادی دسته بندی می شوند.

نوع اول مغزی کنفی

از الیاف طبیعی یا مصنوعی برای مغزی کنفی استفاده می شود. بطوری که برای ساختاین سیم بکسل ها از کنف طبیعی به شکل متداول بهره می برند و همچنین در حال حاضر از پلی پروپیلین که یک الیاف مصنوعی است برای ساخت مغزی کنفی سیم بکسل ها استفاده می شود.

نوع دوم مغزی فولادی

مغزی فولادی به دو شکل طناب فولادی در میان مفتول ها یا یک رشته مفتول فولادی در مغزی وجود دارد. در طناب فولادی به آن مغزی فولاد مستقل یا IWRC  گفته می شود و در یک رشته مفتول در مغزی به آن یک رشته فولاد یا WSC  می گویند، این نوع مغزی در بکسل هایی با قطر کمتر از ۱۰ میلیمتر استفاده می شود.

۳. انواع سیم بکسل از لحاظ بافت

سیم بکسل ها را از  لحاظ بافت شان می توان به چهار دسته بافت سیل (seale)، بافت وارینگتون(warringtom) ، بافت فیلر(filler) و بافت استاندارد(standard) تقسیم بندی کرد.

چگونگی تامین ایمنی و بازرسی سیم بکسل

به منظور افزایش کارایی تجهیزات و عملیات باربرداری و کاهش حوادث حین کار باید یک برنامه منظم ایمنی و بازرسی فنی سیم بکسل ها وجود داشته باشد. قبل از آغاز به کار بایستی یک برنامه بازرسی تدوین شود همچنین بازرسی دوره ای از سیم بکسل ها امری مهم به نظر می رسد. این برنامه بازرسی تجهیزات قبل از شروع کار دو مزیت به همراه دارد؛ یکی حفاظت از جان خود و سایرین و دیگر اینکه با کاهش حوادث کمک قابل توجهی به پیشرفت عملیات کرده و از لحاظ اقتصادی بسیار مفید خواهد بود.

عوامل موثر در کاهش ایمنی سیم بکسل ها

فاکتورهای مهمی مانند سایش، خمش و له شدگی مانع ایجاد ایمنی کافی در سیم بکسل های هستند.

برای پیدا کردن نقاطی که دارای این معایب هستند باید مراحل زیر را طی کرد.

1.پیدا کردن نقاطی که دارای بیشترین تعداد مفتول شکسته است. برای این کار باید کل طول سیم بکسل را بازدید چشمی نمود. توجه کنید که اگر سطح سیم بکسل آغشته به روغن و آلودگی باشد باید قبل از بازرسی، کاملا تمیز شود تا بازدید با دقت بیشتری انجام شود.

2.در مورد سیم بکسل های نازک، موارد مانند شکستگی مفتول ها در استرند با خم کردن و باز و بسته کردن سیم بکسل در نقاط مختلف، قابل تشخیص است.

3.در مرحله سوم باید قطر سیم بکسل بوسیله کولیس ورنیه اندازه گیری شود. برای اطمینان از صحت اندازه گیری باید میانگین چهار اندازه گیری انجام شده را بدست آورد تا قطر واقعی سیم بکسل تعیین شود.

 

 

پیشنهاد می شود مقاله انواع جرثقیل سقفی (Overhead crane) | و کابردهای آن را نیز مطالعه نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *